فروش مجموعه فیلم های تئو آنجلو پولوس Theodoros Angelopoulos

1389/06/29 ساعت 03:51 ق.ظ

 

 

 

فروش مجموعه فیلم های تئو آنجلو پولوس Theodoros Angelopoulos 

 

 

1- نگاه خیره اولیس   Ulysses' Gaze (Vlemma tou Odyssea, To) زیرنویس فارسی

برنده جایزه بزرگ هیات داوران جشنواره کن در سال ۱۹۹۵  

 

 

٢- سفر به سیترا    Voyage To Cythera  دوبله 

 

 

٣- چشم اندازی در مه   Landscrpe in the mist در 2 نسخه مجزای زیرنویس فارسی و دوبله

برنده جایزه شیر نقره ای فستیوال ونیز .فیلمی شاعرانه و نمادگرا از تئو آنجلوپولوس یونانی. اگر با برداشت های طولانی مشکل دارید، این فیلم و کلا سینمای آنجلوپولوس را فراموش کنید. در غیر اینصورت، از فیلم در سطح ظاهری، نمادگرا یا هر دو لذت خواهید برد.
دختر چهارده ساله وولا و برادر پنج ساله اش الکساندر، می خواهند پدرشان را ملاقات کنند. مادر یونانی شان گفته پدر در آلمان زندگی می کند. آنها ِآدرسی از او ندارند و حتی نمی دانند این شخص وجود خارجی دارد یا نه، با این حال روزی سوار قطار به مقصد آلمان می شوند. قطار حال و هوای خاصی دارد، مسیر راه آهن یونان ترسناک، مهیب و مرموز است و همه ی انسان ها افسرده اند. با این حال بچه ها در دنیایی رؤیا گونه زندگی می کنند و در دل با پدری که هرگز ندیده اند اما عمیق دوستش دارند صحبت می کنند. مأمور قطار آنها را بعلت نداشتن بلیت در ایستگاه پیاده کرده و در اختیار مسئول مربوطه می گذارد. وقتی از آنها پرسیده می شود در آنجا چکار می کنند، تنها پاسخ بچه ها این است که به دیدار دایی شان آمده اند. معلوم می شود آنها در این شهر کوچک واقعا دایی دارند. وقتی پلیس بچه ها را پیش دایی می برد، دایی پلیس را گوشه ای کشانده و می گوید نمی تواند از بچه ها نگهداری کند. او می گوید سالهاست که خواهرش را ندیده، و خواهرش به بچه ها درباره ی پدرشان دروغ گفته (چون نمی خواسته بفهمند که حرامزاده اند). در واقع پدری در آلمان وجود ندارد. وولا که این حرف ها را شنیده با عصبانیت به دایی می گوید ((تو داری دروغ می گی.)) وولا و الکساندر از ایستگاه پلیس فرار کرده و دوباره راهی مسیر آلمان، یعنی شمال، می شوند.
خواهر و برادر در طول سفر آدم های متفاوتی را ملاقات می کنند. بخشی از مسیر را با راننده کامیون بداخلاقی طی می کنند که به وولا تجاوز می کند (صحنه تجاوز را نمی بینیم). یکی از افراد بهتری که ملاقات می کنند، بازیگر جوان دسته تئاتری است که به زودی به خدمت سربازی خواهد رفت. او شمایل پدر گونه برای بچه ها می شود و به آنها قول می دهد به ایستگاه راه آهن ببردشان.
در نهایت بچه ها پول تهیه کرده و سوار قطار به مقصد آلمان می شوند. نزدیکی های مرز، وقتی بلندگو از مسافرین می خواهد پاسپورت هایشان را آماده کنند، وولا و الکساندر از قطار فرار می کنند. آنها پیاده به رودی می رسند که طرف دیگرش خاک آلمان است. بچه ها سوار قایق شده و سوی آلمان می روند.
صدای تیر اندازی پلیس مرزی. سفیدی کامل. خواهر و برادر از مه عبور کرده و درختی می بینند. به سمت درخت دویده و آن را در آغوش می گیرند.
جستجوی خواهر و برادر برای کشف پدر، در واقع تلاش انسانیت در مسیر شناسایی هستی است. مادر بدون آنکه خود حقیقت را بداند، به بچه ها می گوید پدرشان در آلمان است. این نمادی است از دین و رهنمود های دینی که همیشه انسان را به سویی سوق می دهند. پدر که در دوردست ها قرار دارد، نماد خدا است و اُمیدی برای زندگی. پس بچه ها، نماد انسان ها، در جستجوی خدا هستند. اما در مسیر نیروهای تدافعی قرار دارند، یکی آدم را به هوس می اندازد، دیگری شیطانی است (راننده کامیون) و برخی دمدمی هستند (سرباز در ایستگاه). باید از آنها عبور کرد. وقتی بچه ها به مرز می رسند، با شنیدن صدای تیر آوای مرگ را می شنویم. مه را می بینیم (نمادی از راز آمیز بودن زندگی) و سپس درختی که نماد چرخه ی کامل خانواده است. فیلم در پایان به نتیجه ی روشنی نمی رسد. ما نمی فهمیم واقعا پدری (...) وجود دارد یا نه، ما تنها مسیر تلاش بچه ها را می بینیم. در هر حال وقتی در صحنه ی پایانی بچه ها درخت را در آغوش می گیرند، متوجه می شویم که به سعادت رسیده اند.
از مضامین مطرح شده در فیلم، تضادهای مخرب وضعیت زندگی در یونان است. در یک طرف جامعه ای سالخورده و فرسوده را می بینیم که تلاششان برای ادامه بقا بی نتیجه است (گروه تئاتر)، در طرف دیگر جوانانی که پر از انرژی و شور زندگی هستند. شکوه یونان قدیم (مجسمه ی بزرگ دست که هلیکوپتر از آب بیرون می کشد) در برابر مدرنیته. کنایه های سیاسی هم در فیلم گماشته شده اند که من چون آشنایی چندانی با مسائل سیاسی یونان معاصر ندارم از درکشان عاجز بودم.
علاقمندان سینمای شاعرانه و فیلمسازان Landscape همچون کیارستمی و بلا تار، عاشق چشم اندازهای زیبا و حرکت دوربین های فوق العاده دیدنی و با دقت طراحی شده ی ((چشم انداز در مه)) خواهند شد. موسیقی اغراق آمیز متن هم با فضای افسرده فیلم سازگار است. 

 

 

۴- روزهای 1936    DAYS OF 36  زیرنویس فارسی 

 

 

۵- زنبوردار   The beekeeper   زیرنویس فارسی

بازیگر:مارچلوماستریانی 

 

 

۶- چمنزار گریان    زیرنویس فارسی

  Trilogy: The Weeping Meadow ( Trilogia I: To Livadi pou dakryzei) 

نام کامل فیلم (سه تراژدی: چمنزار گریان ) است ـ علاقمندان به سینمای یونان حتما ببینند 

 

 

٧- گام معلق لک لک      دوبله فارسی

 The Suspended Step of the Stork  (Meteoro vima tou pelargou, To)

 از مطرح ترین آثار سینمایی در دهه 1990 که موجب تثبیت نام آنجلوپولوس به عنوان یک کارگردان صاحب سبک شد. در شکل عام همه مولفه های سینمایی آنجلو پولوس را دارد. بازی ماسترویانی با شکل و شمایل منحصر به فرد و نوعی درونگرایی خاص که قبل از این فیلم کمتر از او دیده ایم، دیدنی است. ـ داستان: در یک شهر مرزی یونان، عده بیشماری از تبعیدی های سیاسی و پناهندگان سرگردان هستند. یک خبرنگار جوان که در صدد تهیه گزارشی از زندگی تبعیدی ها و پناهندگان است با مرد سالخورده ای (ماسترویانی) برخورد می کند که به تصور خبرنگار ، سیاستمدار مشهوری است که چند سال قبل به طرز مرموزی ناپدید شده بود...... 

 

 

٨- روزی به بلندای ابدیت   Eternity and a Day  زیرنویس فارسی

برنده نخل طلای جشنواره کن در سال ۱۹۹۸  

 

 

۹- غبار زمان   The Dust of Time   زبان اصلی 

 

 

 10- آثار النی کاریندرو Eleni Karaindrou (موسیقی متن فیلم های تئو آنجلوپولوس)Mp3


قابل پخش در دی وی دی پلیر خانگی و کامپیوتر  

 

 

برای خرید اینجا کلیک کنید  

 

برای دیدن توضیحات بیشتر لیست کامل را دانلود کنید 

 

لیست کامل فیلم ها  را می توانید از  اینجا  یا اینجا  دانلود  کنید 

 

بیوگرافی تئوآنجلوپولوس Theo Angelopoulos 

 

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo