X
تبلیغات
زولا

فروش مجموعه کامل فیلم های آندره تارکوفسکی andrei tarkovsky

1389/07/19 ساعت 03:58 ق.ظ

فروش مجموعه کامل فیلم های آندره تارکوفسکی  andrei tarkovsky   

فروش مجموعه کامل فیلم های آندره تارکوفسکی  andrei tarkovsky   

 

 

 

١- کودکی ایوان    Ivan's Childhood   

برنده شیر طلای ونیز در سال 1962 ـ تارکوفسکی با این نخستین فیلمش (فیلم بلند سینمایی) موفق می شود خود را به عنوان کارگردانی متفاوت معرفی کند. فیلم روایتی خشن از فجایع جنگ جهانی دوم و نبرد با اشغالگران نازی است. کودکی ایوان در جشنواره های بین المللی پانزده جایزه برد، از جمله شیر طلای جشنواره ونیز و جایزه بزرگ جشنواره سن فرانسیسکو ـ  داستان: خانواده ایوان که پسربچه ای دوازده ساله است، به دست نازیها کشته می شوند و این قضیه آثار روحی زیادی روی او می گذارد، به نحوی که تصمیم می گیرد برای انتقام گرفتن از قاتلین والدینش به پارتیزان های مبارز بپیوندد.خیلی زود تصمیمش را عملی می کند اما به خاطر اندام کوچکش او را به عنوان پیک به کار می گیرند. جنگ رفته رفته شدید تر می شود و فرماندهان گروه تصمیم می گیرند برای حفظ جان ایوان، او را به مدرسه نظام که ظاهرا مکان امن تری است بفرستند اما ایوان از این عمل سر باز می زند و... 

 

 

2- نوستالزی (برنده نخل طلای کن )  Nostalghia 

نوستالژی اولین فیلم تارکوفسکی است که در خارج از کشور ساخته شد و سراسر غم غربت است فیلم از پیوند دو فرهنگ روسی و اروپایی می گوید و نیز دلنگرانی برای نجات جهان. تصاویر فیلم زیبا و شاعرانه هستند. ـ داستان: شاعری روسی به نام آندره گورچاکوف (اولگ یانکوفسکی) به همراه زنی به نام اوگنیا (دومیزیانا گئوردینو) که مترجم و راهنمای اوست درجستجوی یافتن جزئیات زندگی یک آهنگساز روسی قرن هجدهمی در حال سفر در کشور ایتالیاست. در شهری قدیمی او با دومنیکو (ارلند جوزفسن) که سال ها قبل خانواده اش را درون یک انبار به منظور نجات دادن آنها از شیاطین زندانی کرده بود آشنا می شود. در همین حال، اوگنیا سعی دارد گورچاکوف را اغوا کند و از طرفی گورچاکوف حقیقتی عمیق را در اعمال و رفتار دومنیکو کشف می کند و شیفته او می شود. در طی یک سری رویا، دلتنگی شاعر برای میهن و همسرش، احساس دوگانه اش نسبت به اوگنیا و احساس وابستگی اش به دومنیکو درهم می آمیزند. 

 

 

3- استاکر   ٢ دی وی دی  STALKER 

 استاکر به معنی راهنماست و فیلم در مورد شخصی است که او را راهنما صدا می زنند و کارش بردن مردم به منطقه که جای عجیب و راز آلودی است و ظاهراً افرادی که با او می آیند در جستجوی چیز مهمی هستند که فکر می کنند در آنجا یعنی منطقه که جز یک ویرانه چیز دیگری بنظر نمی آید نیست به آن می رسند...... 

 

 

4- آیینه   The Mirror 

سینمای تارکوفسکی یعنی سینمای اندیشه و تفکر ...، آندره با زبان شاعرانه خود بوسیله دوربین مخاطب را به اندیشه دعوت میکند و این تفکر را امری مقدس میشمارد. این فیلم به عنوان یک اتوبیوگرافی، خود تارکوفسکی را در سنین مختلف تا زمان حال نشان می دهد و بیشتر بر نوجوانی اش در پرده لینکو یعنی دوران وحشت استالینی متمرکز است. مادر خود تارکوفسکی در فیلم نقش پیری های مادر را دارد و پدرش (ارسنی شاعر) اشعارش را بر روی فیلم دکلمه می کند. فیلم برای دوست داران تارکوفسکی جای بحث ندارد. فیلم تلفیقی است از فلش بک ها، وقایع تاریخی و حسی بدیع و شاعرانه به منظور یادآوری دوران کودکی یک فرد در طول جنگ جهانی دوم، دوره نوجوانی و طلاقی دردناک که درون خانواده وی اتفاق افتاده است. فیلم پژواک تاریخ و جامعه روسیه را به زیبایی هرچه تمام تر درهم می آمیزد. 

 

 

5- ایثار (برنده نخل طلای کن )  Offret (The Sacrifice) 

آخرین شاهکار استاد که برنده جایزه کن هم شد حکم وصیتنامه هنری او را هم دارد. 

 

 

6- سولاریس   Solyaris 

این فیلم را تارکوفسکی بر اساس داستانی با همین نام اثر استانیسلاو لم ساخته است. سولاریس درباره ی روش های یافتن انسانیت است. انسانیتی که سولاریس از ساکنان آن گرفته و اینکه تکامل ما در نقصان دیگران است. 

 

 

٧- آندری روبلوف  ٢ دی وی دی   Andrei Rublev (Andrey Rublyov)  

فیلم اندری روبلف، درباره راهبی در قرون وسطی است که به بزرگترین شمایل نگار (نقاش) تمام دوران ها بدل شد. تارکوفسکی فیلمنامه را با همکاری میخالکف- کونچالفسکی نوشت، فیلم تا سال 1971 در روسیه اکران نشد، و تا انموقع شهرت زیرزمینی فراوانی به دست اورده بود. هنوز معلوم نشده که چرا فیلم را این همه مدت توقیف کردند- شاید موضوع مذهبی- فلسفی فیلم اداره ی سانسور روسیه را نگران کرده بود که این مورد دست نخورده باقی ماند، در حالی که این انتقاد که« فیلم با واقعیت تاریخی مطابقت ندارد» ( که باعث شد فیلم را در جشنواره ی بلگراد 1971 نپذیرند) قانع کننده نیست، چرا که از زندگی اندری روبلف واقعی تقریبا هیچ چیز نمی دانیم. اما والتر گودمن اشاره کرده که: « نشریه ی سازمان جوانان کمونیست از تارکوفسکی، که یک مسیحی معتقد بود، انتقاد کرد که به جای انکه روبلف را که راهبی قرن پانزدهمی بوده، به صورتی نابغه ای ذاتی نشان دهد که در اخرین دهه های سلطه مغولها و تاتارها به رنسانسی روسی در کشور کمک کرد، به او چهره یک هنرمند رنج کشیده درگیر دغدغه های درونی داده » فیلم تشکیل شده از ده اپیزود نه چندان متصل به هم، که دوران پربار زندگی این نقاش را در فاصله ی 1400-1425 تصویر می کند. روسیه هنوز از یوق تاتارها ازاد نشده بود، و جهانی که روبلف می شناخت دنیای وحشی بود با خشونت فئودالی و بی رحمی زنجیره ای. خود کلیسا نیز درگیر مبارزه با بقایای الحاد بود. فیلم کشمکش میان هنرمند و هراس و همدلی اش از مصیبت های دوروبرش را دراماتیزه می کند. تارکوفسکی گفته: « از ان نوع فیلم های تاریخی که ربطی به زمان حال ندارند سردرنمی اورم. برای من مهم ترین چیز استفاده از مصالح تاریخی برای بیان ایده ها و خلق شخصیت های معاصر است. » دیوید تامپسن فیلم را به خاطر تصویری ستود از دنیایی که « هم یک دوزخ واقعی ست روی زمین و هم جهانی بروگلی- جهانی در عین حال پرشور واصیل » نایجل اندروز و بسیاری منتقدین بر این باورند که اندری روبلف را باید « یکی از شاهکارهای مسلم روسیه ان دهه » به حساب اورد. 

 

 

۸- غلتک و ویولن   The Steamroller and The Violin اولین فیلم تارکوفسکی

فیلم پایان نامه تارکوفسکی . این فیلم ، که در جشنواره فیلم نیویورک برنده جایزه ای شد، درباره رفاقتی است که میان یک راننده غلتک خشن و پسربچه ویولونیست نحیفی ایجاد میشود که پسرک را ازدنیای کوچک، راحت ولی خفقان آورش به دنیایی وسیع تر وپرمشقت رهنمون می شود. داستان را به ظرافت تمام به شکل خلاقانه ای از دید پسربچه می بینیم، با « استفاده ی استادانه ازنور ملایم و... تغییر ماهرانه فضا». فیلمبرداری فیلم را وادیم یوسف انجام داد، هم شاگردی تارکوفسکی که درچند فیلم دیگرش را نیز فیلمبردارش بود، فیلمنامه را به همراه اندری میخالکف- کونچالوفسکی نوشت، یکی دیگرازمعاصران تارکوفسکی در خودش از خوش اتیه ترین فیلمسازان روسی بود. مدت زمان فیلم 45 دقیقه است.

  

 

۹- سینماگران عصرما ( سفری با تارکوفسکی  )

کارگردان:کریس مارکر      زبان فرانسه  

 

 

۱۰- فیلم های کوتاه آندره تارکوفسکی (۱ دی وی دی ۲۰۰۰ تومان) 

 

 

 

آثار دارای زیر نویس فارسی ویا دوبله نسخه کامل و کیفیت عالی 


قابل پخش در دی وی دی پلیر خانگی و کامپیوتر   

 


برای خرید اینجا کلیک کنید 


برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آثار فوق لیست کامل را دانلود کنید


لیست کامل فیلم ها  را می توانید از اینجا  یا اینجا  دانلود  کنید

 

فروش مجموعه فیلم های سرگئی پاراجانف Sergei Parajanov

 

فروش فیلم های هنری ایرانی   

 

فروشگاه تخصصی تئاتر      

 

فروشگاه تخصصی فیلم مستند    

 

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo