X
تبلیغات
زولا

فروش نسخه های آلیس در سرزمین عجایب Alice in Wonderland

1390/06/20 ساعت 03:26 ب.ظ

فروش نسخه های آلیس در سرزمین عجایب Alice in Wonderland

 

 

آلیس در سرزمین عجایب Alice in Wonderland (نسخه صامت

کارگردان:و.یانگ...بازیگران:ویولا ساوویا...هربرت ریک 

صامت.محصول 1915 امریکا

 

 

 

آلیس در سرزمین عجایب Alice in Wonderland (نسخه انیمیشن) 

کارگردان:کلاید گرونیمی.ویلفرد جکسون.و.. 

صدا:کاترین بئوماند.ادوین.ریچارد هایدن 

محصول 1951 امریکا(والت دیسنی) 

دوبله فارسی

آلیس در سرزمین عجایب Alice in Wonderland  (نسخه 2010) 

کارگردان:تیم بورتون 

بازیگران:میا واسیلکوسکا، جانی دپ 

محصول 2010 امریکا(والت دیسنی) 

دوبله فارسی+زیرنویس فارسی

 

قیمت هر دی وی دی 1000 تومان 

 

   

برای خرید اینجا کلیک کنید 


برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آثار فوق لیست کامل را دانلود کنید


لیست کامل فیلم ها  را می توانید از اینجا  یا اینجا  دانلود  کنیدفروش مجموعه فیلم های کلود شابرول  Claude Chabrol


فروش مجموعه فیلم های برنده فستیوال کن Cannes Film Festival 


فروش مجموعه فیلم های برنده جایزه اسکار بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان

 

 

در باره داستان آلیس در سرزمین عجایب 

لوییس کارول کیست؟


لویس کارول نام مستعار «چارلز لاتویج داجسون»، استاد ریاضیات کالج «کریست چرچ» در دانشگاه آکسفورد است. وی متولد ۲۷ ژانویه ۱۸۳۲ فرزند خانواده ای ثروتمند، از طبقات بالای جامعه و افراد با نفوذ شمال انگلستان بود. خانوادها وی سنتی، پیرو کلیسا، دارای رگه ایرلندی و وابسته به دو طبقه اصیل نظامی و مذهبی بودند.

چارلز در نخستین سال های کودکی در خانه و تحت نظارت مادری مهربان و دوست داشتنی تحصیل می کرد. اغلب مباحثی که مادر برای مطالعه چارلز مهیا می ساخت مباحث مذهبی و پند و اندرزهای تربیتی بودند. او در دوازده سالگی برای تحصیل به مدرسه خصوصی کوچکی نزدیک «ریچموند» رفت و پس از آن در ۱۸۴۵ به «راگبی»، بزرگترین مدرسه انگلیسی ملی منتقل شد.

چارلز در خاطراتش آورده است که نسخه خطی ناتمام آلیس را به دست دوست و مربی خود «جرج مک دانلد» می دهد. مک دانلد داستان را برای کودکانش تعریف می کند و هنگامی که متوجه می شود داستان علاقه آنان را بر انگیخته چارلز را برای چاپ و انتشار آن تشویق می کند. ماجراهای آلیس پیش از پایان نسخه خطی از هجده هزار کلمه به سی و پنج هزار افزایش یافت. چارلز تعدادی از داستان های دیگری را که قبلا برای بچه ها تعریف کرده بود به کتاب افزود و برخی مطالب را از داستان حذف کرد. بخش عمده مطالبی که به داستان اضافه شد مربوط به گربه چشایر و میهمانی جنون آسای چای بود.

پس از تفکرات بسیار بالاخره در سال ۱۸۶۵ عنوان «سرگذشت آلیس در سرزمین عجایب» برای کتاب انتخاب و با اسم مستعار لویس کارول نامی که چارلز اولین بار 9 سال پیش از آن استفاده کرده بود منتشر شد.

تیراژ آلیس دو هزار نسخه بود که به دلیل اعتراض تنیل نسبت به کیفیت چاپ کنار گذاشته شد و یک تیراژ جدید در دسامبر همان سال به چاپ رسید و در سال ۱۸۶۶ ترخیص شد. از میان اولین خوانندگان علاقمند آلیس می توان به «اسکار وایلد» جوان و «ملکه ویکتوریا» اشاره کرد.

چاپ جدید با سرعتی خارج از تصور به فروش رسید و مورد توجه کودکان و بزرگسالان قرار گرفت. اثر لویس کارول به تمام نقاط جهان راه یافت و به بیش از پنجاه زبان از جمله «اسپرانتو» و «فاروز» که زبان رسمی هیچ کشوری نیستند هم ترجمه شد.

آلیس در سرزمین عجایب (۱۸۶۵) و آنسوی آیینه (۱۸۷۲) از مهمترین آثار این نویسنده هستند که همچون دیگر آثار ادبی او با نام مستعار «لویس کارول» منتشر شدند.

هر دو کتاب، سفر آلیس، قهرمان‌دختر داستان را شرح می‌دهند و ماجراهایی را بیان می‌کنند که به صورت نمادین سیر تحول ذهنی او را در مسیر زندگی نشان می‌دهد. به همین دلیل کارول در ردیف نویسندگان آثار فانتزی مهم دوره ویکتوریا جای گرفته است.

مهارت او در بازی با کلمات، منطق و خیال‌پردازی خوانندگان را، از کودکان گرفته تا برگزیدگان ادبی، مجذوب خود کرده‌است و فراتر از آن آثار وی عمیقاً در فرهنگ امروزی جای گرفته و بسیاری از هنرمندان را تحت تأثیر قرار داده‌است.

وی ۱۴ ژانویه ۱۸۹۸، در سن شصت و شش سالگی، بواسطه ذات‌الریه‌ای شدید در گیلفورد، در جنوب شرقی انگلستان درگذشت و در گورستان «مونت سمتری» در گیلفورد به خاک سپرده شد.

درباره کتاب
آلیس در سرزمین عجایب و ادامه آن که «آن‌سوی آیینه» (۱۸۷۲) نام دارد در طول یک قرن و نیم بارها چاپ شده و الهام‌بخش تولید آثار هنری متعددی هم‌چون کارتون، فیلم، عکس و نقاشی بوده ‌است.

این کتاب بیش از 20 بار به فارسی و برای گروه‌هایی مختلف سنی ترجمه شده است. «حسن هنرمندی»، «صدیق شریف »، «مسعود توفان»، «سعید درودی»، «زویا پیرزاد» مشهورترین مترجمانی هستند که این اثر را به فارسی ترجمه‌ کرده‌اند.

چگونه آلیس سینمایی شد؟
نخستین اقتباس سینمایی از کتاب «آلیس در سرزمین عجایب»، فیلم صامتی (بدون صدا) با همین نام، ساخته «سیسیل هپ‌ورث» در سال 1903 بود. بعدها «ادوین استنتن پورتر» در سال 1910 و «و. یانگ» در سال 1915 دو فیلم صامت دیگر با این عنوان بر اساس همین داستان ساختند.

اقتباس‌های بعدی از این کتاب به ترتیب در سال‌های 1931، 1933، 1949، 1951، 1955، 1966، 1972، 1981، 1983، 1985، 1986، 1988، 1999 صورت گرفت و آخرین اثر الهام گرفته از این کتاب «آلیس در سرزمین عجایب» ساخته «تیم برتون» است که در سال ۲۰۱۰ ساخته شد.

این فیلم محصول کمپانی «دیسنی» بود و در زمان اکران، با فروش 47 میلیون دلار در 49 کشور، پرفروش‌ترین فیلم سینمای جهان نام گرفت. ماجرای این فیلم ۱۰ سال پس از نخستین دیدار آلیس از سرزمین عجایب اتفاق می‌افتد. آلیس اکنون دختری ۱۹ ساله و از یک خانواده انگلیسی عصر ویکتوریایی است که در اثر یک حادثه به‌دنبال خرگوش سفیدی راه می‌افتد و دوباره سر از سرزمین عجایب در می‌آورد.

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo